středa8.2.2017
USA
2
Švédsko
3
1 • Detaily
Česko
2
Finsko
1
2 • Detaily
čtvrtek9.2.2017
Rusko
3
USA
4
3 • Detaily
Česko
3
Švédsko
4sn
4 • Detaily
pátek10.2.2017
Švédsko
0
Rusko
6
5 • Detaily
USA
3
Finsko
2p
6 • Detaily
sobota11.2.2017
Rusko
1
Finsko
2
7 • Detaily
Česko
2
USA
4
8 • Detaily
neděle12.2.2017
Finsko
3
Švédsko
4
9 • Detaily
Česko
2
Rusko
1
10 • Detaily
 

Město Brno

Brno je druhým největším městem České republiky a zároveň krajským městem Jihomoravského kraje. Město je centrem jižní Moravy, žije v něm téměř 400 000 obyvatel a dalších 150 000 lidí do Brna dojíždí za prací a studiem, především přítomní studenti dodávají městu mladistvého ducha. Brno je přirozenou metropolí Jihomoravského kraje, který má celkem 1,1 milionu obyvatel. Již při příjezdu na vás zapůsobí dominanty města - hrad Špilberk, týčící se nad historickým centrem města a katedrála sv. Petra a Pavla postavena na vršku zvaném Petrov.

Moravská metropole těží ze své výhodné geografické poloze, na dosah jsou hned čtyři evropská hlavní města – Praha, Bratislava, Vídeň a Budapešť. Tato strategická pozice láká do Brna mnoho firem, mají zde sídla jak tuzemské tak i zahraniční společnosti. Město se navíc chlubí veletržní tradicí, disponuje největším výstavištěm v České republice a pravidelně se zde koná mnoho výstav všeho druhu.

Ve městě se soustředí stále se rozvíjející průmysl, obchod, informační technologie, významná výzkumná centra. Brno nabízí rovněž stále více možností pro podnikání podpořených podnikatelskými inkubátory.  Neméně významnou skutečností je fakt, že Brno je univerzitním městem. Sídlí zde hned 14 vysokých škol, které nabízejí studium na 34 fakultách. Významnými institucemi zajišťující vzdělání jsou Vysoké učení technické v Brně, které bylo založeno v roce 1899. Prestiží se těší Masarykova univerzita založená v roce 1919. Na brněnských vysokých školách studuje více než 83 000 studentů.

Aktuálně je Brno domovem extraligového klubu HC Kometa Brno, jenž je druhým nejúspěšnějším celkem v historii československého a českého hokeje. Brno se skutečně může nazývat městem hokeje, na zápasech v brněnské DRFG Areně panuje vynikající atmosféra, ve většině případů jsou utkání brněnského týmu vyprodaná. Ve městě působí ještě také kluby Technika a Warrior Brno, které nastupují v nižších českých soutěžích, ale rovněž se věnují výchově mládeže a přispívají k široké mládežnické základně, kterou se Brno může pochlubit. 

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj se řadí mezi hospodářsky významné regiony, nachází se v jihovýchodní části České republiky při hranicích se Slovenskem a Rakouskem. Rozlohou je Jihomoravský kraj čtvrtý největší v České republice, co do počtu obyvatel se jedná o třetí nejlidnatější kraj v zemi. Velmi silná je zde křesťanská tradice, v historii se stal významnou tepnou, kterou náboženství proudilo do střední Evropy. Jihomoravský kraj charakterizují vinice a ovocné sady rozléhající se po svazích této rozmanité oblasti. 

Na severu kraje vás okouzlí Moravský kras, kde se nachází jeskynní komplex. Region se může pochlubit celkem čtyřmi zápisy ve světovém přírodním a kulturním dědictví UNESCO. V jeho seznamu můžete nalézt Lednicko-valtický areál, přezdívaný též jako „zahrada Evropy“. Komplex vznikal od 17. až do 20. století. Součástí areálu jsou dva zámky, barokní ve Valticích a neogotický v Lednici. Jde o nejrozsáhlejší krajinný celek v Evropě, na seznamu UNESCO je areál zapsán od roku 1996.

Ovšem zámků a hradů je v jihomoravském kraji k vidění mnohem víc než jen v Lednicko-valtickém areálu, za zmínku stojí určitě státní zámek Pernštejn, státní zámek Bučovice, státní zámek Vranov nad Dyjí či Milotice. Vedle romantických historických staveb jsou v Jihomoravském kraji významná archeologická naleziště, známé jsou především Dolní Věstonice díky pověstné věstonické Venuši. V kraji se nachází rovněž množství církevních památek jako jsou kostely, kláštery či baziliky, stejně tak jsou patrné i pozůstatky židovské kultury prezentované synagogami a židovskými hřbitovy. Technické památky představují hvězdárny, mlýny či muzea československého opevnění z období před 2. světovou válkou. 

Historie na vás dýchá na jižní Moravě na každém kroku, významným zdrojem historických poznatků jsou také města a obce se svými historickými centry. Množství památek se nachází v královském městě Znojmě. Panství Lichtenštejnů vás okouzlí v Mikulově nebo ve Valticích. Boskovice se mohou pochlubit židovskou čtvrtí. Milovníci vína si přijdou na své v jihomoravských vesnicích Šatov, Pavlov, Petrov – Plže či v Blatnici pod svatým Antonínkem.

 
Informace o turnaji
 1. Základní informace
 2. Město Brno a Jihomoravský kraj
 3. Město Přerov
 4. Zimní stadiony
 5. Formát turnaje
 6. Partneři
 7. Redakce webu
 8. Kontakty
Facebook
Partneři


 •  
   
   
  Fotografie